Koli Bandı Çeşitleri Nelerdir? Hangi Koli Bandını Kullanmalıyım?

akgör bant, bantçı, bant imalatı, bant üretimi, koli bandı,

Koli bandı ihtiyaçlarınızda doğru karar vermek, sevkiyatlarınız da sorun yaşamamak adına çok önemlidir. Basit gibi görünen ama ürünlerin müşteriye ulaşması aşamasında büyük sorunlar açabilen bantlar için hangisini seçmelisiniz?

Bant üretiminde kullanılan 4 farklı yapıştırıcı türü bulunmaktadır. Kauçuk, Butil, Akrilik ve Silikon.

Hot Melt Bantlar: Solvent malzeme içermeyen hot melt bantlar sıcak eriyik tutkal teknolojisi kullanılarak imal edilmektedir. Farklı en genişliklerinde, farklı uzunluklarda üretilmektedir ve 50-60 dereceye kadar dayanıklıdır. Ayrıca yüksek yapışma özelliğine sahiptir. 3-4 yıl uzun raf ömrüne sahiptir ve hava değişikliklerine dayanıklıdır.

Akrilik Bantlar: Akrilik yapıştırıcıdan üretilen bu bantlar su veya solvent maddesi bazlıdır. Akrilik doğal bir yapıştırıcıdır bu sebeple üretimde farklı bir kimyasal içermesi gerekmemektedir. İyi yapışma, kesilme, tutunma imkanı sunan Akrilik bantlar termal ve ultraviole bozulmalarına karşı dirençlidir. Hızlı yapışan bu bantları el ile kopartmak oldukça zordur. Bu sebeple kesme makineleri ile kullanılmaktadır. Naylon ve plastik gibi yüzeylerde çok iyi tutunma sağlar. Bir çok yüzeyde kullanılabilmektedirler.

Solvent Bantlar: Bir çözücü yardımı ile inceltilen reçinenin film üzerine sürülmesiyle elde edilen bir bant yapışkanı türüdür. Bu bant türleri soğuk zincir ürünlerin ambalajlanmasında kullanılmak için uygundur. Yüksek yapışma gücüne sahiptir ve geri dönüştürülmüş ürünlerde tercih edilebilirler. Düşük sıcaklıklara dayanıklıdır, kış mevsimine ve soğuğa dayanıklıdır. 3-4 yıl uzun raf ömrüne sahiptirler ve soğuk hava depolarında kullanılabilirler. Akrilik ve Hot melt bantların kullanıldığı diğer alanlar için de uygundurlar.

Etiketler : koli bandı üreticileri, koli bandı, koli bandı fiyatları, koli bandı toptan, koli bandı üreticileri istanbul, koli bandı imalatı,

akrilik bant nedir?, akrilik bant, akrilik bant özellikleri, akrilik bant üreticileri, akrilik bant fiyat,
akrilik bant ne demek?, akrilik bantları, akrilik koli bandı, akrilik koli bandı nedir?, akrilik koli bandı fiyatı, akrilik koli bant,
streç film üretimi, palet streç imalat, palet streç toptan, streç film fiyatları,
hotmelt bantlar, hotmelt bant üretimi, hotmelt bant fiyatları, hotmelt bant imalatı,
akrilik bant nedir?, akrilik bant, akrilik bant özellikleri, akrilik bant üreticileri, akrilik bant fiyat,
maskeleme bandı, maskeleme bantları imalatı, maskeleme bant üretimi, toptan maskeleme bandı,
akrilik bant nedir?, akrilik bant, akrilik bant özellikleri, akrilik bant üreticileri, akrilik bant fiyat,
baskılı bant üretimi, logolu bant, logolu bant fiyat, logolu yapışkan bant, logolu bant üretimi, şirket logolu bant,